v
Акне, або вугри, – це дуже поширене шкірне захворювання, яке може створити значний косметичний дефект і знизити самооцінку людини. Висипання з’являються найчастіше на обличчі, шиї, спині та грудях. Форми проявів і тяжкість перебігу акне можуть бути різними – від нечастих поодиноких висипань, комедонів, які легко гояться без сліду, до постійних значних уражень шкіри та утворення конгломератів (нагромаджень) вугрів, після яких надовго залишаються темні плями (гіперпігментація) та можуть формуватися рубці.
Акне вперше виникає зазвичай у підлітковому віці. У 25-35 у більшості людей вугровий висип стає менш інтенсивним або взагалі зникає. Однак у багатьох людей тією чи іншою мірою акне періодично з’являється аж до вельми зрілого віку.
Проявляється акне у вигляді комедонів (чорних цяток), червоних запалених вугрів і вкрай неестетичних пустул (гнійничків). Ось що являють собою всі симптоми вугрової хвороби:
Щоб дізнатися, як правильно лікувати акне, найкраще звернутися до лікаря-дерматолога. Він визначить тип шкіри, її особливості, дасть поради щодо догляду та порекомендує ефективні засоби. Лікування акне може змінюватися залежно від тяжкості захворювання, але завжди актуальні такі методи:
Багато молодих людей видавлюють білі головки вугрів. Цього робити не можна! Так створюється ризик, що вміст комедонів разом з бактеріями, що знаходяться в ньому, потрапить глибоко в шкіру і хвороба набуде важкого характеру – утворяться акне-кісти, які залишають по собі темні пігментні плями, глибокі шрами і втягнуті рубці.
Ще один варіант «позбавлення» вугрів придумали деякі дівчата: вони маскують їх за допомогою тонального крему. Однак у ньому зазвичай містяться насичені жири, під впливом яких утворення комедонів лише посилюється.
Дослідження показали, що є зв’язок між станом кишечника та шкірними проблемами, включаючи акне. Це пов’язано з тим, що кишкова мікрофлора може впливати на систему імунітету, а отже – на запальні процеси в організмі. Деякі люди з акне зауважують поліпшення стану шкіри після переходу на здорове харчування та включення до раціону пробіотиків (наприклад, Лактофільтрум).
Однак взаємозв’язок між кишечником та шкірою при акне досі досліджується. Якщо ви цікавитеся цим питанням, то консультація з дерматологом та дієтологом допоможе розробити відповідний план догляду за шкірою та правила харчування для покращення її стану.
Тривалий час вважалося, що появу акне може спровокувати жирна, гостра та вуглеводна їжа, шоколад, але останні дослідження показують, що винні у недузі насамперед гормони, що відповідають за вироблення шкірного сала. Харчування не має вирішального впливу на появу вугрових висипів. Однак перехід на здоровий раціон опосередковано сприятиме нормалізації гормонального фону, кращій роботі всіх органів травлення, а отже – і очищенню шкіри.
Основою меню мають бути овочі та фрукти, цільнозернові (хліб, крупи), кисломолочні (кефір, несолодкий йогурт) та білкові продукти (м’ясо, риба, яйця). Чим простіше їжа, чим менше у страві різних інгредієнтів, тим краще. Спеції використовуйте помірно. Варіть, тушкуйте та запікайте, а не смажте.
Багато молодих людей, яким акне отруює життя, особливо юнаки, неправильно доглядають за шкірою. Прагнучи позбутися її підвищеної жирності, вони по кілька разів на день вмиваються з милом. При цьому шкіра пересихає, але одночасно вироблення шкірного сала збільшується (спостерігається компенсаторна реакція). Це не допомагає зменшити висип.
Вранці та ввечері шкіру, схильну до акне, потрібно очищати спеціальними засобами, обов’язково зволожувати, використовувати засоби для лікування акне, рекомендовані лікарем. Догляд важливо вести, використовуючи лише спеціальні лінійки засобів для жирної шкіри (бажано не з розряду мас-маркет, а із серій аптечної косметики). До таких засобів належать гель або піна для вмивання, зволожувальний некомедоногенний крем тощо. Використовувати такі засоби необхідно постійно і так, як рекомендується на упаковці кожного з них.
01.11.2023
Рекомендуємо прочитати
Коли потрібно їсти клітковину та її норма на день
Коли потрібно їсти клітковину та її норма на день Продукти, багаті на клітковину, необхідно вживати щодня. Це овочі та фрукти,
Реклама дієтичної добавки ЛактоФільтрум, звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Ведмедя МОЗ України» №3/28-А-3963-20-564/404Е від 06.04.2021. DMUA.LF2022.09.01
УКРАЇНА
Представництво «Delta Medical Promotions AG»
(Швейцарія)
08132 Київська обл., м. Вишневе, вул. Чорновола, 43.
Тел: +38 (044) 585 00 41
© Delta Medical Promotions AG 2023