Дисбактеріоз

4842

Мікрофлора організму - це іще один орган, що наче панчоха вкриває кишкову стінку та інші слизові оболонки, а також шкіру людини. Залишаючись невидимим, цей орган важить близько двох кілограмів і нараховує близько 1014 клітин (сто більйонів) клітин мікроорганізмів. Це число у 10 разів перевищує число власних клітин організму господаря, тобто — людського організму.

Нормальна мікрофлора, що заселяє всі екологічні ніші людини, є головним і первинним захисним бар'єром імунної системи. Найбільш «заселена» товста кишка — 60% всієї мікрофлори, верхні дихальні шляхи — 15%, шкіра — 20%. У кишечнику живе більше 400 видів різних бактерій.

Корисні бактерії виконують ряд найважливіших функцій:

Захисну — нормальна мікрофлора пригнічує сторонню мікрофлору, яка регулярно (з їжею і водою) потрапляє до шлунково-кишкового тракту (оскільки він є відкритою системою).

Ферментативну — допомагає у перетравленні білків і вуглеводів.

Синтез вітамінів — бере участь у синтезі всіх вітамінів групи В.

Участь в обміні мікроелементів підсилює засвоєння кальцію, заліза, вітаміну D.

Детоксикацію — знешкоджує токсичні речовини.

Стимулювання імунітету — кишечник є найбільшим органом імунної системи людини.

Поліфункціональність нормальної мікрофлори визначає цілісність її складу.

На склад нормофлори впливають: клімато-географічні та екологічні умови (радіаційні, хімічні, професійні, санітарно-гігієнічні та ін.), характер і якість харчування, стреси, гіподинамія, різні порушення імунітету, а також застосування антибактеріальних засобів, хіміотерапії, гормональних препаратів. Порушується склад мікрофлори кишечника при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту (як інфекційної, так і неінфекційної природи).

Під впливом одного або декількох факторів відбувається зниження вмісту нормальної мікрофлори кишечника (зазвичай одного або двох видів). Потім утворилася «еконіша», яку заселяють представники сторонньої (умовнопатогенної) мікрофлори: стафілококи, клебсієли, протеї, псевдомонади, дріжджеподібні гриби та інші. Все це веде до ослаблення імунітету та порушення балансу між «корисними» і «шкідливими» бактеріями в кишечнику.

Дисбактеріоз — порушення мікроекології людини.

Це синдром, який у різних людей може проявлятися по-різному. У одних — у вигляді алергічних реакцій, у інших — порушенням роботи шлунково-кишкового тракту (біль і бурчання в животі, нерегулярний стілець, запор та діарея), у третіх — у вигляді простудних захворювань. Але головна проблема — ослаблення захисної ролі кишкової стінки та розвиток інтоксикації всього організму, що призводить до загострення багатьох хронічних захворювань.

Як впоратися з дисбактеріозом?

По-перше, звернутися до лікаря, який призначить вам приблизно таку схему комплексного лікування:

  • Кишкові антисептики, інколи антибіотики
  • Ентеросорбенти
  • Пребіотики
  • Пробіотики
  • Дієтотерапія

Комбінований препарат — сорбент і пребіотик в 1-й таблетці!

Лактофільтрум® ЕКО — оригінальний продукт, що сприяє корекції дисбактеріозу.

Швидке усунення клінічних симптомів дисбактеріозу відбувається завдяки подвійній дії сорбенту — лігніну та пребіотика — лактулози.

Як діє Лактофільтрум® ЕКО.

НАЗАД