Коли потрібно їсти клітковину та її норма на день

Продукти, багаті на клітковину, необхідно вживати щодня. Це овочі та фрукти, цільнозернові злакові, горіхи, насіння тощо. Особливо актуальним є такий раціон, якщо погано працює кишечник і є проблеми зі шкірою у вигляді різних висипань.

Користь для організму та здоров'я в цілому

Клітковина, лігнін та низка інших харчових волокон стійкі до шлункового соку та травних ферментів (панкреатину), тому вони не розщеплюються і не всмоктуються у ШКТ, а утворюють так зване молекулярне сито, яке утримує та виводить вологу разом з токсинами. Здатність клітковини набухати, вбираючи рідину, усуває напруження у шлунково-кишковому тракті і стимулює кишечник до м’якого випорожнення.

Корисна клітковина і для шлунка – вона стабілізує активність шлункового соку, регулює його кислотність та запобігає потраплянню жовчі до шлунка. Крім того, клітковина уповільнює процес просування їжі зі шлунка до дванадцятипалої кишки, тому людина довго почувається ситою. Простіше кажучи, у неї знижується апетит, і вона менше їсть, що допомагає схуднути за наявності зайвих кілограмів.

З харчових волокон, особливо з некрохмальних полісахаридів (лігнін), під час метаболізму утворюються жирні кислоти, які використовуються організмом та кишковою мікрофлорою як джерело енергії.

Клітковина дуже позитивно впливає на мікрофлору кишечника – є для неї джерелом живлення, сприяючи збільшенню кількості корисних бактерій. А якщо їх кількість у нормі, то вони чудово виконують такі функції:

  • підтримка імунітету, захист від патогенів;
  • синтез низки вітамінів (особливо групи В);
  • виведення токсинів та канцерогенів;
  • участь у створенні важливих речовин (сигнальних молекул, нейротрансмітерів);
  • захист клітин від пошкодження тощо.

Яка кількість клітковини потрібна організму?

Дієтологи підрахували, якою має бути добова норма клітковини. Для дорослих людей це 25-30 г, або 10-13 г на кожну 1000 ккал споживаного раціону. Норма клітковини щодня залежить також від віку. Для дітей базова її кількість становить 10 г плюс ще стільки, скільки дитині років. Так, 12-річному підлітку буде достатньо 22 г. Людям старше 50 також потрібно менше клітковини, ніж молодим, – у межах 20-24 г.

Більшість людей отримують з продуктами харчування приблизно 10-15 г клітковини та інших харчових волокон на день. Це пов’язано з тим, що багато хто віддає перевагу білковій їжі, в якій немає клітковини та багато тваринних жирів. З іншого боку, вегетаріанці, навпаки, споживають до 40 г клітковини на добу разом з овочами, фруктами, злаковими та бобовими продуктами, горіхами та насінням.

Як правильно вживати клітковину для максимальної користі організму?

Найправильніше споживати клітковину разом з багатими на неї продуктами харчування. Йдеться про збалансований та різноманітний раціон, основу якого становлять овочі, фрукти, цільнозернові продукти, бобові, горіхи, насіння тощо.

Щоденну дозу харчових волокон вам забезпечать такі продукти із приблизного меню на день:

  • каша з висівками (9 г);
  • 4 скибочки хліба з нерафінованого пшеничного борошна (6 г);
  • по порції броколі (3 г), квасолі (8 г), свіжого зеленого горошку (3 г) та відвареного коричневого рису (2 г);
  • на десерт – 1 вівсяне печиво (1,5 г) та банан (3 г).

Разом вміст клітковини становитиме 35,5 г, що близько до лікувальної дози.

Якщо вам важко налагодити здорове харчування, можна доповнювати його спеціальними засобами з клітковиною (наприклад, Лактофільтрум). Як правильно пити клітковину, підкаже лікар, виходячи з ваших індивідуальних показників здоров’я. Але важливо пам’ятати, що кількість харчових волокон у раціоні треба збільшувати поступово і все добре в міру. Не варто перевищувати дозу 50 г клітковини на день, особливо різко. Це може призвести до підвищеного газоутворення в кишечнику (метеоризму), болю, здуття живота та діареї.

Як швидко я побачу результат?

Багато хто хоче знати, як приймати клітковину, щоб якнайшвидше налагодити роботу кишечника та покращити стан шкіри. Тут усе індивідуально, хоча курс прийому Лактофільтруму становить 14 днів (по 2-3 таблетки 2-3 рази на день). Нормалізація випорожнень зазвичай настає раніше, а для очищення шкіри організму потрібен час, щоб перебудуватися на підвищене надходження клітковини. Під час прийому Лактофільтруму важливо пити багато чистої води без газу, вона допомагає очищенню і кишечника і шкіри.

1. Збір, використання та мета обробки

Компанія DELTA MEDICAL збирає, обробляє та використовує інформацію, що надається Вами у Реєстраційній формі (далі – «Персональні дані») з метою відповіді на Ваші запити, розповсюдження повідомлень, тематичних і рекламних розсилок, а також проведення досліджень ринку, в тому числі статистичних та опитувань (за допомогою пошти та/або електронних засобів зв’язку), пов’язаних з діяльністю і товарами компанії DELTA MEDICAL.

2. Згода

Підписанням форми надання Персональних даних разом із ознайомленням із даними Загальними умовами, Ви надаєте однозначну згоду на:

збір, використання, обробку та/або передачу Ваших персональних даних згідно мети збору, використання та/або передачі, що визначені п. 1 даних Загальних умов в розумінні положень Загального регламенту про захист даних (General Data Protection Regulation, GDPR; Regulation (EU) 2016/679), а також національного законодавства що регулює захист персональних даних.

Ви повідомлені про включення Ваших персональних даних до нашої бази персональних даних та належним чином повідомлені про права суб‘єкта персональних даних (зокрема щодо збору, обробки та/або передачі Ваших персональних даних), а саме:

· знаєте про джерела збирання Ваших персональних даних з боку DELTA MEDICAL;

· можете отримувати інформацію про умови надання доступу до Ваших персональних даних, зокрема про третіх осіб, яким передаються такі дані у відповідності до чинного законодавства;

· маєте право на доступ до своїх персональних даних за умови дотримання вимог з безпеки інформації DELTA MEDICAL;

· маєте право на отримання інформації згідно запиту про те, чи обробляються Ваші персональні дані та інформацію про зміст таких персональних даних;

· маєте право пред‘являти DELTA MEDICAL вимогу про заперечення проти обробки своїх персональних даних;

· право на вимогу про зміну або знищення своїх персональних даних, якщо вони є недостовірними або незаконно обробляються;

· маєте право на захист своїх персональних даних від незаконного обробки, випадкової втрати, знищення, пошкодження, у зв’язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи;

· маєте право на звернення зі скаргами на некоректну/неправомірну обробку своїх персональних даних до суду та застосування правового захисту;

· маєте право на внесення застереження стосовно обмеження прав на обробку персональних даних;

· право на відкликання даної згоди;

· право на ознайомлення із механізмом автоматичної обробки персональних даних.

Ви добровільно надаєте згоду на отримання рекламної та іншої інформації, а також пропозицій від DELTA MEDICAL та наших партнерів електронною поштою, соціальними мережами (Viber, Instagram, WatsApp, Facebook тощо) або телефоном.

3. Розкриття даних для технічної обробки

Оскільки DELTA MEDICAL є групою компаній, Ваші персональні дані можуть бути передані до одного з партнерів DELTA MEDICAL і можуть оброблятись для досягнення мети, зазначеної у частині 1 даних Загальних правил (зокрема, для транскордонної передачі персональних даних). Дані можуть передаватися до країн з різними рівнями захисту даних, проте DELTA MEDICAL працюватимуть із дотриманням європейських правил захисту персональних даних для забезпечення відповідного рівня захисту персональних даних у відповідності до вимог та правил Конвенції Ради Європи про захист осіб у зв‘язку з автоматизованою обробкою персональних даних.

4. Доступ до персональних даних та їх безпека

Доступ до Ваших персональних даних буде наданий лише уповноваженим працівникам DELTA MEDICAL та партнерів у відповідності до мети, зазначеної частиною 1 даних Загальних правил, а також для забезпечення безпеки та обробки інформації. DELTA MEDICAL використовує розумні технічні та організаційні засоби для безпеки та конфіденційності Ваших персональних даних, також за необхідності регулярно переглядає та покращує ці засоби для відображення законодавчих змін та/або вдосконалення технічних можливостей.

5. Правильність персональних даних, внесення змін та відмова від згоди

DELTA MEDICAL не здійснює перевірку Ваших персональних даних, що надані Вами DELTA MEDICAL та не несе відповідальності за їх правильність перед третіми особами у разі їх правомірної передачі. Ви маєте право доступу до Ваших персональних даних та їх перегляду, а також можливість звертатися з проханням щодо виправлення, внесення змін до Ваших персональних даних, їх видалення або блокування чи знеособлення у відповідності до прав суб‘єкта персональних даних визначених частиною 2 даних Загальних правил. Ви, як суб‘єкт персональних даних можете в будь-який час відмовитися від згоди на обробку персональних даних, наданою Вами за цими Загальними правилами.

6. Інформація про контактну особу DELTA MEDICAL

Якщо у вас виникатимуть будь-які подальші питання та/або бажання щодо доступу до Ваших персональних даних для їх перегляду, подання запитів, пов’язаних з Вашими персональними даними, побажання щодо відмови від отримання інформувань від DELTA MEDICAL, або у разі бажання відмови від Вашої згоди на обробку персональних даних, їх блокування чи видалення, — будь ласка, звертайтеся до нашого спеціаліста із забезпечення захисту даних за телефонними номерами або надсилайте відповідне звернення, керуючись контактною інформацією, наведеною на цьому сайті.

Форма зворотного зв'язку*

Завжди раді відповісти на запитання. Один із наших досвідчених експертів охоче надасть вам зворотний зв'язок у найкоротші терміни.