Користь або шкода клітковини

На теренах інтернету є багато інформації про те, чим корисна клітковина. Але є відомості про шкоду її споживання. Як же знайти істину та золоту середину? Давайте розбиратися.

Клітковина – користь чи шкода для організму?

Неперетравлювані харчові волокна з їжі рослинного походження, зокрема клітковина, важливі для здоров’я будь-якої людини. Щодня вони мають надходити до організму для підтримки нормального травлення та гарного загального самопочуття. Їхня користь пов’язана з різноманітними функціями:

  • Харчові волокна діють як натуральні ентеросорбенти – виводять токсини, канцерогени, радіоактивні речовини, важкі метали.
  • Сприяють зниженню в крові рівня холестерину і жовчних кислот, тобто корисні для профілактики серцево-судинних захворювань (особливо це стосується лігніну).
  • Поглинають воду в кількості, більшій за свою масу, і збільшуються в об’ємі, що надовго дає відчуття ситості та допомагає схуднути.
  • Забезпечують збільшення об’єму вмісту кишечника, посилюють його перистальтику та покращують випорожнення.
  • Підтримують корисну кишкову мікрофлору, яка впливає не лише на травлення, а й на імунітет, синтез вітамінів та захисних речовин.
  • Запобігають розвитку ожиріння, метаболічного синдрому та цукрового діабету II типу.

Шкідливість клітковини для організму може бути пов’язана лише з її надлишком. Крім того, є низка захворювань, при яких слід обмежувати в раціоні їжу, що містить грубі волокна.

У яких випадках клітковина корисна?

Продукти, багаті на клітковину, рекомендується вживати людям, у раціоні яких мало овочів та фруктів, а переважають рафіновані та білкові продукти (білий хліб з борошна вищого ґатунку, шліфований рис, цукор, напівфабрикати, фаст-фуд, піца, м’ясо, риба, молоко, сир тощо). Багатьом людям важко перейти до здорового харчування, тому альтернативою натуральним продуктам рослинного походження можуть бути аптечні засоби з клітковиною та лігніном, наприклад, Лактофільтрум.

Клітковина буде корисною, якщо необхідно відрегулювати роботу кишечника. Вона допомагає, якщо є схильність до закрепів і, навпаки, при частих послабленнях, навіть при хронічному коліті, а також при синдромі подразненого кишечника.

Ще одне показання для її прийому – різні дерматологічні проблеми. Алергічна кропив’янка, атопічний дерматит, інші види висипань на шкірі, пов’язані з інтоксикацією організму, – в усіх таких випадках бажано збагачувати свій раціон клітковиною та/або Лактофільтрумом. Цей комплекс, що містить лігнін, лактулозу та фруктоолігосахариди, сприяє очищенню кишечника та шкіри, позитивно впливає на інші органи травлення (печінку, підшлункову залозу) та допомагає організму справлятися з інфекціями (використовується навіть у терапії вірусних гепатитів).

Протипоказання до вживання клітковини

Їжу, багату на клітковину, з обережністю вживають при різних патологіях травної системи. Справа в тому, що грубі волокна, які надходять у надлишку, можуть травмувати стінки шлунка та кишечника. Так, клітковина протипоказана при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення. При таких захворюваннях не можна їсти, наприклад, капусту, бобові, фініки, малину, а також кукурудзяну, перлову, пшоняну каші тощо.

У людей, схильних до метеоризму, рослинна клітковина може посилити газоутворення, а отже – здуття та біль у животі. Ще одне обмеження щодо клітковини пов’язане з тим, що при надмірному надходженні вона може погіршувати всмоктування вітамінів та мікроелементів (бета-каротину, вітаміну В2, заліза, кальцію, цинку, селену). А оскільки клітковина зменшує і засвоєння жирів з їжі, це може бути причиною зменшення надходження в організм жиророзчинних вітамінів А, D, E та K.

Прагнучи позбавитися закрепу, деякі ложками їдять висівки, але цього недостатньо. Дуже важливо пити звичайну чисту воду без газу. Інакше клітковина сама по собі може стати причиною закрепу. Щоб набухнути і легко просуватися по шлунково-кишковому тракту, їй потрібно багато води.

Основні протипоказання щодо вживання клітковини пов’язані з серйозними захворюваннями та з перевищенням її денної норми (понад 30-40 г). Більшості людей, які харчуються незбалансовано, клітковина нічим не зашкодить при помірному споживанні у складі овочів, фруктів, цільнозернових та бобових продуктів. А якщо потрібно покращити стан травної системи та шкіри, то є сенс протягом двох тижнів пройти курс прийому Лактофільтруму.

1. Збір, використання та мета обробки

Компанія DELTA MEDICAL збирає, обробляє та використовує інформацію, що надається Вами у Реєстраційній формі (далі – «Персональні дані») з метою відповіді на Ваші запити, розповсюдження повідомлень, тематичних і рекламних розсилок, а також проведення досліджень ринку, в тому числі статистичних та опитувань (за допомогою пошти та/або електронних засобів зв’язку), пов’язаних з діяльністю і товарами компанії DELTA MEDICAL.

2. Згода

Підписанням форми надання Персональних даних разом із ознайомленням із даними Загальними умовами, Ви надаєте однозначну згоду на:

збір, використання, обробку та/або передачу Ваших персональних даних згідно мети збору, використання та/або передачі, що визначені п. 1 даних Загальних умов в розумінні положень Загального регламенту про захист даних (General Data Protection Regulation, GDPR; Regulation (EU) 2016/679), а також національного законодавства що регулює захист персональних даних.

Ви повідомлені про включення Ваших персональних даних до нашої бази персональних даних та належним чином повідомлені про права суб‘єкта персональних даних (зокрема щодо збору, обробки та/або передачі Ваших персональних даних), а саме:

· знаєте про джерела збирання Ваших персональних даних з боку DELTA MEDICAL;

· можете отримувати інформацію про умови надання доступу до Ваших персональних даних, зокрема про третіх осіб, яким передаються такі дані у відповідності до чинного законодавства;

· маєте право на доступ до своїх персональних даних за умови дотримання вимог з безпеки інформації DELTA MEDICAL;

· маєте право на отримання інформації згідно запиту про те, чи обробляються Ваші персональні дані та інформацію про зміст таких персональних даних;

· маєте право пред‘являти DELTA MEDICAL вимогу про заперечення проти обробки своїх персональних даних;

· право на вимогу про зміну або знищення своїх персональних даних, якщо вони є недостовірними або незаконно обробляються;

· маєте право на захист своїх персональних даних від незаконного обробки, випадкової втрати, знищення, пошкодження, у зв’язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи;

· маєте право на звернення зі скаргами на некоректну/неправомірну обробку своїх персональних даних до суду та застосування правового захисту;

· маєте право на внесення застереження стосовно обмеження прав на обробку персональних даних;

· право на відкликання даної згоди;

· право на ознайомлення із механізмом автоматичної обробки персональних даних.

Ви добровільно надаєте згоду на отримання рекламної та іншої інформації, а також пропозицій від DELTA MEDICAL та наших партнерів електронною поштою, соціальними мережами (Viber, Instagram, WatsApp, Facebook тощо) або телефоном.

3. Розкриття даних для технічної обробки

Оскільки DELTA MEDICAL є групою компаній, Ваші персональні дані можуть бути передані до одного з партнерів DELTA MEDICAL і можуть оброблятись для досягнення мети, зазначеної у частині 1 даних Загальних правил (зокрема, для транскордонної передачі персональних даних). Дані можуть передаватися до країн з різними рівнями захисту даних, проте DELTA MEDICAL працюватимуть із дотриманням європейських правил захисту персональних даних для забезпечення відповідного рівня захисту персональних даних у відповідності до вимог та правил Конвенції Ради Європи про захист осіб у зв‘язку з автоматизованою обробкою персональних даних.

4. Доступ до персональних даних та їх безпека

Доступ до Ваших персональних даних буде наданий лише уповноваженим працівникам DELTA MEDICAL та партнерів у відповідності до мети, зазначеної частиною 1 даних Загальних правил, а також для забезпечення безпеки та обробки інформації. DELTA MEDICAL використовує розумні технічні та організаційні засоби для безпеки та конфіденційності Ваших персональних даних, також за необхідності регулярно переглядає та покращує ці засоби для відображення законодавчих змін та/або вдосконалення технічних можливостей.

5. Правильність персональних даних, внесення змін та відмова від згоди

DELTA MEDICAL не здійснює перевірку Ваших персональних даних, що надані Вами DELTA MEDICAL та не несе відповідальності за їх правильність перед третіми особами у разі їх правомірної передачі. Ви маєте право доступу до Ваших персональних даних та їх перегляду, а також можливість звертатися з проханням щодо виправлення, внесення змін до Ваших персональних даних, їх видалення або блокування чи знеособлення у відповідності до прав суб‘єкта персональних даних визначених частиною 2 даних Загальних правил. Ви, як суб‘єкт персональних даних можете в будь-який час відмовитися від згоди на обробку персональних даних, наданою Вами за цими Загальними правилами.

6. Інформація про контактну особу DELTA MEDICAL

Якщо у вас виникатимуть будь-які подальші питання та/або бажання щодо доступу до Ваших персональних даних для їх перегляду, подання запитів, пов’язаних з Вашими персональними даними, побажання щодо відмови від отримання інформувань від DELTA MEDICAL, або у разі бажання відмови від Вашої згоди на обробку персональних даних, їх блокування чи видалення, — будь ласка, звертайтеся до нашого спеціаліста із забезпечення захисту даних за телефонними номерами або надсилайте відповідне звернення, керуючись контактною інформацією, наведеною на цьому сайті.

Форма зворотного зв'язку*

Завжди раді відповісти на запитання. Один із наших досвідчених експертів охоче надасть вам зворотний зв'язок у найкоротші терміни.