Для дітей

Що треба знати про алергію у дітей

Частота алергічних захворювань зростає з кожним роком. І якщо у дорослих частіше зустрічаються реакції на алергени, які літають у повітрі (пил, пилок, цвілеві грибки, хутро тварин, тощо), то у малюків зазвичай алергічні реакції виникають у відповідь на різні продукти.

Факт 1. Харчова алергія частіше виникає у дітей молодше 2-х років, та з віком проходить самостійно.

Це пов'язано з несформованою системою травлення. З віком шлунково-кишковий тракт дозріває і харчова алергія відступає. Але у деяких дітей вона залишається і може розвинутися в алергічний риніт, кон'юнктивіт і навіть бронхіальну астму. Таке явище в медицині називається «атопічний марш».

Факт 2. Досі немає точної відповіді, чому виникає «атопічний марш»

Доведено, що ймовірність розвитку алергії у дитини 30-40%, якщо один з батьків алергік; і 70-75%, якщо обидва батьки страждають цим захворюванням. Ризик розвитку «атопічного маршу» зменшується, якщо проводиться ретельне лікування і профілактика харчової алергії.

Факт 3. Найчастіше харчова алергія може бути викликана добре відомими продуктами

Дивно, але найалергеннійший продукт для дітей раннього віку — це зовсім не шоколад або екзотичні фрукти, а звичайне коров'яче молоко. Окрім молока у «велику вісімку» найвисокоалергенніших продуктів входять: курячі яйця, пшениця, арахіс, соя, горіхи, креветки, краби і риба.

Факт 4. Атопічний дерматит у більшості дітей перших років життя є наслідком харчової алергії. Алергія / непереносимість їжі може сприяти розвитку атопічного дерматиту, при чому частіше у дітей, ніж у дорослих.

Факт 5. Значущим чинником ризику виникнення атопічного дерматиту є дисбактеріоз кишечника. У 80-90% дітей з атопічним дерматитом виявляють дисбактеріоз кишечника. Досі фахівці сперечаються, що первинне — атопічний дерматит або дисбактеріоз кишечника. Але точно відомо, що у дитини з АД виникає замкнене коло: гіперсенсибілізація — свербіж — нервово-рефлекторна збудливість — вегето-вісцеральні порушення — дисфункція ШКТ — гіперсенсибілізація (1).

Крім того доведений опосередкований вплив дисбіозу кишечника на склад мікрофлори шкіри у разі АД: зниження вмісту лактобактерій у кишечнику призводить до підвищення рівня Staphylococcus epidermidis на шкірі, які є додатковим джерелом алергізації організму і причиною інфекційних ускладнень *.

* Атопічний дерматит і дисбактеріоз. Ю.А. Галлямова, д.м.н., проф. РМАПО, Москва, лікар, листопад 2010, С.2-5.

Комплексне лікування алергодерматозів у дітей

 • Догляд за шкірою
 • Елімінаційна дієта (виключення алергенних продуктів) і режим
 • Місцеві зовнішні засоби
 • Системні медикаментозні засоби

Комплексне лікування алергодерматозів у дітей обов'язково включає системне лікування захворювань ШКТ, детоксикацію (ентеросорбцію) і використання препаратів, що відновлюють баланс мікрофлори кишечника.

Сучасний інноваційний препарат подвійної дії Лактофільтрум® ЕКО чинить комплексну дію на організм, відновлюючи баланс мікрофлори кишечника та шкіри, зменшуючи токсичне навантаження, препарат сприяє оздоровленню шкіри і поверненню природної краси.

Лактофільтрум® ЕКО містить дві активні речовини:

 • сорбент, який очищає та виводить токсини з організму;
 • пребіотик , який відновлює мікрофлору кишечника.
До складу Лактофільтрум® ЕКО входить натуральний сорбент — лігнін . Він зв'язує і виводить з організму токсини, хвороботворні бактерії, алергени, шлаки. Функцію пребіотика у складі Лактофільтрум® ЕКО виконує лактулоза, яка сприяє відновленню власної корисної мікрофлори кишечника і шкіри і до того ж володіє між структурою властивостями.

Лактофільтрум® ЕКО при атопічному дерматиті сприяє:

 • сорбції алергенів і токсинів
 • підвищенню захисних властивостей шкіри та профілактиці інфекційних ускладнень АД
 • зміцненню імунітету і відновленню балансу мікрофлори кишечника.
Лактофільтрум® ЕКО випускається у формі таблеток і у формі пакетиків-саше, що більш зручно для дітей раннього віку.

Як приймати препарат Лактофільтрум® ЕКО (пакетики-саше)

Лактофільтрум® ЕКО поряд з лактулозою містить сорбент лігнін, який володіє потужним сорбційною дією, і та все сорбенти, може зв'язувати і виводити не тільки токсини і патогенні бактерії, але і деякі корисні компоненти їжі, інші лікарські препарати, що приймаються разом з Лактофільтрум® ЕКО.

Лактофільтрум може застосовуватися в комплексній терапії з іншими лікарськими засобами, при дотриманні правил роздільного прийому.

 • приймати Лактофільтрум за 1-1,5 години до або після їжі і прийому лікарських препаратів.
Спосіб застосування і дозування:
 • від 1 до 3-х років, 1/2 пакетика 3 рази на день;
 • від 3 до 7 років, 1 пакетик-саше 2 рази на день;
 • від 7 до 11 років, 1 пакетик-саше 3 рази на день;
 • старше 11 років, 2 пакетика-саше 3 рази на день.
Вміст пакетика-саше розчинити в 50-100 мл теплої води до утворення гомогенної суспензії.

Курс прийому: 10-14 днів або за рекомендацією лікаря.

Протипоказання: індивідуальна непереносимість компонентів продукту.

Джерело:
* Атопічний дерматит і дисбактеріоз. Ю.А. Галлямова, д.м.н., проф. РМАПО, Москва, лікар, листопад 2010, С.2-5.