Дисбактеріоз шкіри

Шкіра — це дзеркало, в якому відбивається стан нашої травної системи.

Проблеми шлунка, як правило, ми відразу відчуваємо, особливо після прийому їжі, а така проблема, як дисбактеріоз — порушення балансу кишкової мікрофлори — часто проходить непомітно. Дерматологи одностайні в тому, що дисбактеріоз погіршує стан шкіри. Порушення балансу мікрофлори в кишечнику відображається і на балансі мікрофлори в інших місцях життя мікробів: шкірі, слизових оболонках, піхві та ін. Отже при дисбактеріозі кишечника може розвинутися і дисбактеріоз шкіри.

Поверхня шкіри — це своєрідна екосистема, яка містить ороговілі клітини епідермісу та «нормальну» мікробну флору. Вони знаходяться у тісному взаємозв'язку. Від стану мікрофлори шкіри залежать її захисні властивості, а мікрофлора шкіри залежить від стану мікрофлори кишечника.

Якщо порушений баланс, на шкірі зростає кількість хвороботворних бактерій, зокрема золотистих стафілококів і кишкової палички — так формується дисбактеріоз шкіри. Фахівці відзначають, що задовго до виникнення видимих проблем, зокрема вугрів, можна діагностувати мікробний дисбаланс, який надалі може привести до гнійничкових захворювань шкіри, дерматитів, псоріазу. Ми ж бачимо цей дисбактеріоз у вигляді висипу, сухості шкіри, подразнень.

На 1 см2 шкіри може бути від 10 000 до 1 000 000 бактеріальних клітин. Бактерії, що живуть на поверхні шкіри, називають аутомікрофлори шкіри (АМФШ).

Шкіра — екологічна система, що тісно пов'язана з внутрішнім середовищем організму та його зовнішнім оточенням.

Рівні АМФК

  • Нормальний рівень золотистого стафілокока: до 20 КУО / відбиток.
  • Підвищений рівень золотистого стафілокока: від 20 КУО до 100 КУО / відбиток — сухість шкіри, зниження імунітету.
  • Високий рівень золотистого стафілокока: більше 100 КУО / відбиток — почервоніння, свербіж, прищі вугри, зниження імунітету.

Баланс АМФК може порушуватися при зниженні імунітету, порушення мікрофлори кишечника (дисбактеріозі), накопиченні в організмі токсинів і алергенів, а також при механічних пошкодженнях шкіри. Навіть у здорових жінок більше ніж у 30% випадків*, стан мікрофлори шкіри порушено. (* дослідження кафедри Інституту дерматології).

У разі висипань та інших проблем на шкірі слід своєчасно почати корекцію дисбіозу кишечника та шкіри.

Для відновлення балансу АМФК застосовують комплексний підхід:

  • виведення токсинів і патогенних бактерій сорбентами;
  • відновлення, стимулювання та розвиток корисної мікрофлори про- і пребіотиками, правильний догляд за шкірою.

Комбінація пребіотика і сорбенту — ефективний спосіб відновити АМФШ. Ці два компоненти входять до складу Лактофільтрум® ЕКО.

Згідно даних клінічного дослідження, 4-тижневий курс Лактофільтрум® ЕКО підвищив рівень захисної функції шкіри у 3,8 разів і допоміг відновити баланс АМФШ*


* Джерело:
В.А.Молочков, Моніка ім. М.Ф. Володимирського, ФППОВ ММА ім. І.М. Сеченова «Лактофільтрум як фактор підвищення бактерицидної функції шкіри» // Ефективна фармакотерапія в дерматології, №1, квітень 2010р., Москва.