Schonen логотип

ГАРНА ШКІРА БЕЗ ФІЛЬТРІВ

Інфекційні хвороби шкіри

Інфекційні хвороби шкіри пов’язані з її ураженням різними патогенами, такими як бактерії, віруси, гриби або паразити. Ці інфекції можуть спричиняти різноманітні симптоми, і їх лікування буде різним.

Деякі з них розвиваються переважно у дітей, наприклад вітрянка, зумовлена вірусом Varicella zoster. Перехворівши один раз, людина, як правило, отримує імунітет на все життя. У підлітків та дорослих інфекційні хвороби шкіри проявляються висипами різного роду, запаленням, свербежем, нагноєнням тощо.

Чесотка кожи

Ось деякі поширені інфекції шкіри та їхні причини:

  • Грибкові інфекції.

    Спричинені грибами-дерматофітами та дріжджами. Прикладами є грибок стоп та грибок нігтів. Лікування грибкових інфекцій залежить від конкретного збудника та місця його локалізації. Грибок на шкірі усунути простіше, ніж грибок нігтів (оніхомікоз). У першому випадку достатньо буде застосування крему або мазі, а в другому, швидше за все, знадобиться тривалий прийом таблеток.
  • Бактеріальні інфекції.

    Стафілококи та стрептококи можуть стати причиною піодермії (гнійного запалення шкіри), фурункульозу. Вони можуть проникнути в шкіру через ранки та подряпини. Небезпечними формами бактеріальних інфекцій шкіри є фолікуліт та абсцес. Щоб не допустити їх розвитку, треба звернутися до дерматолога при перших симптомах ураження шкіри – це біль, поколювання, почервоніння, нагноєння шкіри, утворення пухирців, затвердінь тощо.
  • Вірусні інфекції.

    Герпес, вітряна віспа та вірус папіломи людини (ВПЛ) можуть зумовити появу пухирців, бородавок та інших висипів. Серед усіх названих інфекцій найпоширенішими є різні види вірусу герпесу. Вони можуть спричиняти болісні висипання на губах, вітрянку у дітей та оперізуючий лишай у дорослих. У кожному такому випадку лікування буде різним. Папіломи на шкірі зазвичай не становлять небезпеки, але створюють косметичну ваду шкіри. Про їхнє видалення можна проконсультуватися з дерматологом. Деякі папіломи можуть перероджуватись у злоякісну пухлину, якщо наявний в організмі ВПЛ є онкогенним штамом. Усунути цей вірус із організму неможливо.
  • Паразитарні інфекції.

    Дирофіляріоз (ураження гельмінтами-нематодами) та педикульоз (воші) – це приклади паразитарних інфекцій шкіри. Дирофіляріозом можна заразитися внаслідок укусу комахи або тварини. Після цього виникає відчуття, що під шкірою щось повзає та ворушиться, виникає ущільнення. Педикульозом можна заразитися у місцях великого скупчення людей. Часто це відбувається у дитячих колективах. Діагностика та лікування паразитарних інфекцій шкіри не складні для лікаря-дерматолога.

Багато інфекційних захворювань шкіри належать до заразних. Деякі з них передаються повітряно-крапельним шляхом (вітрянка), деякі – контактним (герпес, педикульоз). Є й незаразні інфекції, пов’язані з умовно-патогенними бактеріями, які є на шкірі будь-якої людини. За сприятливих умов, тобто при механічних чи термічних (опік) ушкодженнях шкіри, за нестачі в організмі людини вітамінів, наявності гормонального збою, різко збільшується чисельність цих бактерій, тому розвивається інфекційне захворювання шкіри.

Важливо розуміти, різні дерматологічні недуги мають схожі прояви. Правильно поставити діагноз та призначити лікування, яке швидко дасть бажаний ефект, може лише лікар. Самолікування із застосуванням невідповідних засобів не тільки не допоможе, а й може завдати шкоди, якщо збудник інфекції набуде стійкості (резистентності) до антибіотиків або інших протимікробних препаратів.

Коли потрібно звернутися до лікаря:

  • Якщо у вас є такі симптоми інфекції шкіри, як почервоніння, свербіж, болісні утворення або висипання, які не зникають чи посилюються після кількох днів.
  • Якщо у вас є підвищений ризик інфекції, наприклад, ви подорожували до регіонів з підвищеним ризиком, або у вас був контакт з інфікованою людиною.
  • Якщо у вас є інші симптоми, такі як лихоманка, набряк або загальне нездужання у поєднанні зі шкірними симптомами.
  • Якщо у вас є історія хронічних інфекцій шкіри або рецидивуючих захворювань шкіри.

Інфекційні захворювання шкіри можуть вражати різні ділянки тіла

Ось найуразливіші для них місця на тілі людини:

  • Обличчя. Шкіра на обличчі часто уражається акне (вугровою хворобою), вірусом простого герпесу (губи, ніс).
  • Руки. Дотик до інфікованих предметів, поверхонь, шкіри інших людей становить небезпеку для наших рук.
  • Ноги. Стопи, проміжки між пальцями та нігті часто уражаються грибковими інфекціями, які легко передаються на пляжі, у роздягальні спортзалу, сауні тощо.
  • Пах, зона між сідницями, інші складки. На цих ділянках шкіри часто підвищена вологість, що створює сприятливі умови для розвитку різних дерматитів бактеріального та грибкового походження.

Лікування інфекцій шкіри залежить від типу патогену та тяжкості симптомів. Важливо проконсультуватися з лікарем, щоб отримати точний діагноз та правильне лікування. Не займайтеся самолікуванням, це може погіршити ситуацію та призвести до ускладнень.

01.11.2023

Рекомендуємо прочитати

Виды клетчатки

Клітковина – що це таке?

Клітковина – що це таке? Усі чули, що продукти харчування з клітковиною – це корисно для травлення, збереження стрункості фігури,

Клетчатка польза и вред

Користь або шкода клітковини

Користь або шкода клітковини На теренах інтернету є багато інформації про те, чим корисна клітковина. Але є відомості про шкоду