Вміст клітковини у продуктах харчування (таблиці)

Щоб забезпечити достатнє надходження клітковини в організм, треба знати її приблизну кількість у різних продуктах харчування. А щоб було легше зорієнтуватися, для споживачів складено спеціальні таблиці. З деякими з них можна ознайомитися тут.

Вміст клітковини в зернових

У зернових продуктах клітковини міститься найбільше. Крім того, вони є найдоступнішими за вартістю, що зараз дуже важливо. Вибирайте, що вам більше до вподоби. Але майте на увазі, що клітковини більше у нерафінованих зернових, тобто в тих, що частково зберегли свої оболонки. Це, наприклад, нешліфований рис і сіре борошно другого гатунку.

Найменування продукту

Вміст клітковини, %

Висівки пшеничні

44

Гречка

10

Цільна пшениця (булгур)

9,6

Цільнозерновий хліб

8,5

Вівсяні пластівці (геркулес)

6

Макаронні вироби

3-7

Пшеничне борошно

3-5

Бурий рис

1,8-2

Білий рис

0,4-0,8

Кількість клітковини в бобових

Бобові дуже багаті на клітковину, інші харчові волокна і корисні речовини. Однак багато хто не любить з ними морочитися, тому що, наприклад, квасолю і горох варити слід досить довго, а на це немає часу. Спробуйте приготувати сочевицю та сою – це швидше, а користь від страв із них велика. Ця таблиця буде вам підказкою.

Найменування продукту

Вміст клітковини, %

Квасоля

12,4

Горох лущений сушений

10-12

Нут

10

Боби

7,0

Соя

6

Горошок зелений

5,5

Сочевиця

3,8

Вміст клітковини в овочах

Багато людей віддають перевагу овочам перед зерновими і бобовими продуктами, оскільки їх велике розмаїття, з них можна швидко приготувати безліч смачних і корисних страв. І на фігурі це менше позначається. До всіх переваг овочі також містять багато клітковини.

Найменування продукту

Вміст клітковини, %

Морква

3,0-4

Перець болгарський

1,5-3,5

Баклажан

3,0-3,5

Броколі

3,0

Капуста білокачанна

2,9

Буряк

2,8

Картопля, гарбуз

2,0

Редиска

1,6

Помідор

1,4

Кабачок, огірок

1

Кількість клітковини у 100 г фруктів

Фрукти – і традиційні для нас, і екзотичні – величезне джерело не лише вітамінів і мікроелементів, а й клітковини. Її вміст у фруктах, на які є високий попит, ми покажемо вам для наочності не у відсотковому співвідношенні, а в абсолютних цифрах – з розрахунку на приблизну порцію. І врахуйте, що порівняно зі свіжими фруктами вміст клітковини в сухофруктах більший у багато разів.

Найменування продукту

Вміст клітковини

у грамах на 100 г

Айва, ківі

3,6-3,8

Груша

2,8

Яблуко, абрикос, апельсин, персик, нектарин

1,7-2

Алича, слива

1,8-2,0

Банан, виноград, хурма

1,5-1,7

Грейпфрут

0,6-1,0

Диня

0,9

Кавун

0,4

Популярні продукти з великим вмістом клітковини

Крім продуктів, зазначених тут у таблицях, є й інші дуже популярні та багаті на клітковину. Це горіхи, гриби, зелень тощо. Важливо враховувати, що клітковини міститься більше в домашніх і дикорослих дарах природи, ніж у вирощених промисловим способом. А щодо зелені діє таке правило: у корінцях клітковини набагато більше порівняно з листям (петрушка, селера, пастернак).

Найменування продукту

Вміст клітковини

у грамах на 100 г

Гриби білі сушені

25-30

Інжир, курага

18

Мигдаль

12-15

Родзинки, чорнослив

9-9,5

Арахіс

8-9

Крупа перлова

7,8

Гриби лисички, авокадо, корінь хрону, мигдаль

6,7-7,0

Насіння соняшника, гарбуза

5-7

Горобина червона та чорноплідна

4,5-5,0

Малина, пшоно, манна крупа

3,5-3,7

Зелень

3-5

1. Збір, використання та мета обробки

Компанія DELTA MEDICAL збирає, обробляє та використовує інформацію, що надається Вами у Реєстраційній формі (далі – «Персональні дані») з метою відповіді на Ваші запити, розповсюдження повідомлень, тематичних і рекламних розсилок, а також проведення досліджень ринку, в тому числі статистичних та опитувань (за допомогою пошти та/або електронних засобів зв’язку), пов’язаних з діяльністю і товарами компанії DELTA MEDICAL.

2. Згода

Підписанням форми надання Персональних даних разом із ознайомленням із даними Загальними умовами, Ви надаєте однозначну згоду на:

збір, використання, обробку та/або передачу Ваших персональних даних згідно мети збору, використання та/або передачі, що визначені п. 1 даних Загальних умов в розумінні положень Загального регламенту про захист даних (General Data Protection Regulation, GDPR; Regulation (EU) 2016/679), а також національного законодавства що регулює захист персональних даних.

Ви повідомлені про включення Ваших персональних даних до нашої бази персональних даних та належним чином повідомлені про права суб‘єкта персональних даних (зокрема щодо збору, обробки та/або передачі Ваших персональних даних), а саме:

· знаєте про джерела збирання Ваших персональних даних з боку DELTA MEDICAL;

· можете отримувати інформацію про умови надання доступу до Ваших персональних даних, зокрема про третіх осіб, яким передаються такі дані у відповідності до чинного законодавства;

· маєте право на доступ до своїх персональних даних за умови дотримання вимог з безпеки інформації DELTA MEDICAL;

· маєте право на отримання інформації згідно запиту про те, чи обробляються Ваші персональні дані та інформацію про зміст таких персональних даних;

· маєте право пред‘являти DELTA MEDICAL вимогу про заперечення проти обробки своїх персональних даних;

· право на вимогу про зміну або знищення своїх персональних даних, якщо вони є недостовірними або незаконно обробляються;

· маєте право на захист своїх персональних даних від незаконного обробки, випадкової втрати, знищення, пошкодження, у зв’язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи;

· маєте право на звернення зі скаргами на некоректну/неправомірну обробку своїх персональних даних до суду та застосування правового захисту;

· маєте право на внесення застереження стосовно обмеження прав на обробку персональних даних;

· право на відкликання даної згоди;

· право на ознайомлення із механізмом автоматичної обробки персональних даних.

Ви добровільно надаєте згоду на отримання рекламної та іншої інформації, а також пропозицій від DELTA MEDICAL та наших партнерів електронною поштою, соціальними мережами (Viber, Instagram, WatsApp, Facebook тощо) або телефоном.

3. Розкриття даних для технічної обробки

Оскільки DELTA MEDICAL є групою компаній, Ваші персональні дані можуть бути передані до одного з партнерів DELTA MEDICAL і можуть оброблятись для досягнення мети, зазначеної у частині 1 даних Загальних правил (зокрема, для транскордонної передачі персональних даних). Дані можуть передаватися до країн з різними рівнями захисту даних, проте DELTA MEDICAL працюватимуть із дотриманням європейських правил захисту персональних даних для забезпечення відповідного рівня захисту персональних даних у відповідності до вимог та правил Конвенції Ради Європи про захист осіб у зв‘язку з автоматизованою обробкою персональних даних.

4. Доступ до персональних даних та їх безпека

Доступ до Ваших персональних даних буде наданий лише уповноваженим працівникам DELTA MEDICAL та партнерів у відповідності до мети, зазначеної частиною 1 даних Загальних правил, а також для забезпечення безпеки та обробки інформації. DELTA MEDICAL використовує розумні технічні та організаційні засоби для безпеки та конфіденційності Ваших персональних даних, також за необхідності регулярно переглядає та покращує ці засоби для відображення законодавчих змін та/або вдосконалення технічних можливостей.

5. Правильність персональних даних, внесення змін та відмова від згоди

DELTA MEDICAL не здійснює перевірку Ваших персональних даних, що надані Вами DELTA MEDICAL та не несе відповідальності за їх правильність перед третіми особами у разі їх правомірної передачі. Ви маєте право доступу до Ваших персональних даних та їх перегляду, а також можливість звертатися з проханням щодо виправлення, внесення змін до Ваших персональних даних, їх видалення або блокування чи знеособлення у відповідності до прав суб‘єкта персональних даних визначених частиною 2 даних Загальних правил. Ви, як суб‘єкт персональних даних можете в будь-який час відмовитися від згоди на обробку персональних даних, наданою Вами за цими Загальними правилами.

6. Інформація про контактну особу DELTA MEDICAL

Якщо у вас виникатимуть будь-які подальші питання та/або бажання щодо доступу до Ваших персональних даних для їх перегляду, подання запитів, пов’язаних з Вашими персональними даними, побажання щодо відмови від отримання інформувань від DELTA MEDICAL, або у разі бажання відмови від Вашої згоди на обробку персональних даних, їх блокування чи видалення, — будь ласка, звертайтеся до нашого спеціаліста із забезпечення захисту даних за телефонними номерами або надсилайте відповідне звернення, керуючись контактною інформацією, наведеною на цьому сайті.

Форма зворотного зв'язку*

Завжди раді відповісти на запитання. Один із наших досвідчених експертів охоче надасть вам зворотний зв'язок у найкоротші терміни.